Kosmetyczne Peelingi Chemiczne Purlés

Kosmetyczne peelingi chemiczne: poznaj najskuteczniejsze zabiegi oczyszczające

Do mojego gabinetu kosmetycznego regularnie zgłaszają się osoby (zarówno Panie, jak i Panowie) mające różnego rodzaju problemy skórne. Trądzik, łojotok, przebarwienia, ale i zmarszczki – to tylko kilka przykładów. Zawsze pierwszym krokiem jest szczegółowy wywiad, którego celem jest ustalenie najbardziej prawdopodobnego źródła problemu. W większości przypadków niezbędne okazuje się być także przeprowadzenie procedury dokładnego oczyszczania cery. W salonie kosmetycznym The Beauty w Dąbrowie Górniczej wykorzystujemy do tego kosmetyczne peelingi chemiczne.

A-Peel

Jest to kosmetyczny peeling chemiczny szczególnie polecany osobom mającym skórę odwodnioną, zmęczoną i do tego wrażliwą. Doskonale sprawdza się w oczyszczaniu cery w okolicach oczu i ust. Ten rodzaj peelingu działa delikatnie złuszczająco. Dzięki temu organizm zaczyna produkować więcej białek i kolagenu, co oczywiście przekłada się na poprawę elastyczności skóry.

Najważniejszym składnikiem peelingu chemicznego A-Peel jest arginina. Jej zadaniem jest stymulowanie mikrokrążenia oraz systemu immunologicznego. Arginina ma również właściwości przeciwzapalne i kojące. Efektem wykonania peelingu jest wyraźna redukcja zaczerwienia skóry, minimalizacja podrażnień oraz przyspieszenie procesów naturalnej regeneracji skóry.

S-Peel

Tę metodę rekomenduję przede wszystkim do skóry dojrzałej i tłustej. W składzie kosmetycznego peelingu chemicznego S-Peel kluczową rolę odgrywa kwas salicylowy, który ma właściwości przeciwzapalne, przyspiesza regenerację skóry oraz minimalizuje rozstępy i blizny. Dodatkowym efektem zastosowania tego peelingu jest zahamowanie procesów starzeniowych oraz zapewnienie skórze lepszej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

W składzie peelingu S-Peel znajduje się również kwas pirogronowy, który znakomicie nawilża i uelastycznia skórę. Z kolei retinol redukuje widoczne zmarszczki i przebarwienia oraz zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

M-Peel

Bardzo skuteczna metoda kosmetycznego peelingu chemicznego, zalecana osobom mającym skórę wrażliwą, nietolerującą innych kwasów z grupy AHA. Najczęściej polecam ten zabieg Klientom, których skóra jest narażona na fotostarzenie. Peeling będzie również pomocny w przypadkach trądziku czy nieregularnych przebarwień.

Ogromną zaletą tego zabiegu jest fakt, że przynosi on praktycznie natychmiastowe efekty, między innymi zmniejszając zjawisko nadmiernej produkcji sebum (łoju). Działa regenerująco poprzez stymulację syntezy włókien elastycznych, a także depigmentująco również w przypadku plam soczewicowatych.

Składnikiem peelingu jest kwas azelainowy, który niweluje przebarwienia, działa przeciwbakteryjnie, co pomaga w pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej, w tym dotkniętej trądzikiem różowatym czy rogowaceniem okołomieszkowym.

F-Peel

Jeden z moich ulubionych peelingów, który bardzo często zalecam Klientom studia urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej. Zabieg ten ma wybitne właściwości odmładzające, rozjaśniające oraz regenerujące, dodatkowo znacząco redukując przebarwienia. Zawarty w nim kwas ferulowy działa antyoksydacyjnie, co oznacza, że chroni ludzkie DNA i neutralizuje wolne rodniki.  Z koeli kwas mlekowy to jeden z najskuteczniejszych środków nawilżających i stymulujących syntezę ceramidów. Dzięki zawartości floretyny peeling ten znakomicie penetruje naskórek, docierając do głębszych warstw skóry.

R-Peel

Jest to kompleksowy peeling chemiczny, zarówno złuszczający, jak i odmładzający. Działa dwufazowo. Kompilacja składników antyoksydacyjnych Age-Defying Complex złuszcza i rozjaśnia skórę, neutralizując wolne rodniki oraz redukując negatywny wpływ promieniowania UV. Dodatkowo łagodzi podrażnienia oraz hamuje procesy starzeniowe.

Z kolei maska z retinolem przyspiesza proces rogowacenia i zapewnia prawidłowy wzrost nowych komórek skórnych, co prowadzi do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych. Efektem tej kuracji jest znakomite nawilżenie skóry, wyrównanie kolorytu, redukcja zmarszczek i wyraźne odmłodnienie.

T-Peel

Ten peeling chemiczny wykonujemy w gabinecie kosmetycznym The Beauty w Dąbrowie Górniczej wtedy, gdy konieczne jest zredukowanie lub wręcz pozbycie się powierzchniowych defektów estetycznych skóry. Bardzo polecam go osobom mającym cienką, suchą skórę oraz o obniżonej tolerancji na ból.

Dzięki zawartości kwasu trójchloroocetowego peeling działaj złuszczająco i odmładzająco, stymulując regenerację skóry, zwiększając jej grubość i elastyczność. Dodatkowo obserwujemy wyraźne wygładzenie naskórka, spłycenie zmarszczek oraz redukcję innych niedoskonałości, jak blizny czy przebarwienia. Ten zabieg rekomenduję też osobom niecierpliwym – doskonałe efekty można zauważyć już po pierwszej sesji.

Wybór konkretnego peelingu chemicznego jest oczywiście uwarunkowany stanem oraz potrzebami konkretnej skóry. Dlatego już teraz zapraszam na indywidualne konsultacje do salonu kosmetycznego The Beauty w Dąbrowie Górniczej!