Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa: niezwykle uniwersalny zabieg na niemal wszystkie problemy skórne

Dbanie o swój wygląd to już nie wybór, ale konieczność. Wszyscy chcemy prezentować się estetycznie, bo to dodaje nam pewności siebie i zwiększa naszą atrakcyjność w oczach innych. Pierwszym krokiem do osiągnięcia takiego efektu jest poddanie się kompleksowemu zabiegowi regeneracji skóry. Wśród Klientów gabinetu kosmetycznego The Beauty w Dąbrowie Górniczej szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się mikrodermabrazja diamentowa. Wyjaśniamy, czym jest ten zabieg i komu można go śmiało polecić.

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka, którego intensywność zawsze dobiera się indywidualnie pod kątem naturalnych predyspozycji pacjenta. Jest to główny powód, dla którego zabieg można przeprowadzić wyłącznie w profesjonalnym studiu urody i pod okiem doświadczonej kosmetyczki. Daje to pewność, że mikrodermabrazja nie tylko przyniesie najlepsze efekty estetyczne, ale także będzie bezbolesna, bezpieczna i maksymalnie komfortowa.

Złuszczanie warstwy rogowej naskórka jest niezbędne dla zapewnienia dopływu tlenu do głębszych warstw skóry, co sprzyja jej oczyszczaniu i stymuluje naturalne procesy regeneracyjne. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa, ale jednocześnie podatna na wchłanianie substancji rewitalizujących i nawilżających. Stąd końcowym etapem procedury jest zastosowanie specjalistycznych kosmetyków wysokiej klasy.

W przypadku prawidłowo wykonanej mikrodermabrazji diamentowej mamy zatem do czynienia z kompleksowym zabiegiem przywracającym skórze piękny, naturalny wygląd oraz likwidującym lub znacząco niwelującym typowe problemy dermatologiczne.

Wskazania do zabiegu

Kiedy warto zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową? To pytanie regularnie pada z ust Klientów studia urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej. Jako doświadczona kosmetyczka zawsze podkreślam, że przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi należy przeprowadzić krótki, ale wnikliwy wywiad ze specjalistą, który fachowo oceni stan skóry pacjenta i dobierze odpowiednią procedurę kosmetyczną.

Mikrodermabrazja diamentowa ma jednak tę przewagę nad innymi zabiegami, że jest wyjątkowo uniwersalna i świetnie sprawdza się w walce z wieloma problemami skórnymi. Najczęstszym wskazaniem do wykonania zabiegu jest chęć wygładzenia zmarszczek. Ponadto mikrodermabrazję diamentową można zdecydowanie polecić osobom zmagającym się z:

 • Rozszerzonymi porami skórnymi
 • Trądzikiem grudkowym
 • Zaskórnikami
 • Bliznami po trądziku
 • Prosakami
 • Nadmierną produkcją sebum (łojotok)
 • Przebarwieniami skórnymi
 • Suchością skóry
 • Rozstępami
 • Słabą elastycznością skóry
 • Rogowaceniem mieszkowym
 • Wyraźnie szorstką skórą, co jest objawem silnego zrogowacenia naskórka
 • Przedwczesnym rozpoczęciem procesów starzeniowych skóry
 • Atrofią skóry, czyli zanikiem włókien kolagenowych

Jakich efektów można oczekiwać?

Najcenniejszym efektem zabiegu jest pobudzenie fibroblastów do wytężonej produkcji kolagenu oraz elastyny, a więc składników decydujących o młodzieńczym wyglądzie skóry. Prowadzi to do wyraźnego spłycenia zmarszczek i praktycznie natychmiastowego poprawienia elastyczności skóry.

Zabieg przynosi bardzo dobre efekty kosmetyczne. Pozwala usunąć zaskórniki i prosaki, dogłębnie oczyszcza skórę, co sprzyja poprawie krążenia i stymuluje uruchomienie naturalnych procesów chroniących przed rozwojem niekorzystnej mikroflory bakteryjnej. Dodatkowo skóra odzyskuje naturalny koloryt i jest to bardzo pożądany efekt przez osoby mające problem z widocznymi przebarwieniami skórnymi.

Mikrodermabrazja diamentowa zwiększa również skuteczność kosmetyków, ponieważ zawarte w nich składniki lepiej się wchłaniają i docierają do głębszych warstw skóry. Jest to zatem bardzo dobra inwestycja w ograniczenie zużycia drogich środków kosmetycznych.

Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji diamentowej

Istnieje szereg takich przeciwwskazań, które niestety uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Rolą profesjonalnej kosmetyczki jest wcześniejsza weryfikacja stanu zdrowia pacjenta i poinformowanie go o ewentualnych przeszkodach na drodze do wykonania mikrodermabrazji diamentowej. Najważniejsze z nich to:

 • Trądzik różowaty, krostkowy, ropowiczy, piorunujący, skupiony
 • Choroby nowotworowe skóry
 • Infekcje (bakteryjne, grzybicze i wirusowe)
 • Choroby dermatologiczne, w tym łuszczyca czy liszaj płaski
 • Znamiona
 • Bliznowiec
 • Zaburzenia czucia w okolicy, która ma zostać objęta procedurą zabiegową

Ponadto z mikrodermabrazji diamentowej nie mogą skorzystać osoby, które w ciągu ostatniego miesiąca poddały się zabiegowi chirurgicznemu lub z użyciem lasera, a także były leczone pochodnymi kwasu retinowego w okresie ostatnich 3-6 miesięcy.

Mikrodermabrazję diamentową wykonuje się seriami, a liczba zabiegów zależy od rodzaju problemu skórnego i oczekiwanego efektu (z reguły trwa to od 1 do 4 tygodni). Aby jak najdłużej cieszyć się rezultatami procedury, zalecamy jej profilaktyczne powtarzanie co około 4-6 tygodni.

Wszystkie osoby zainteresowane poddaniem się mikrodermabrazji diamentowej zapraszamy do gabinetu kosmetycznego The Beauty w Dąbrowie Górniczej. Oferujemy profesjonalne, indywidualne konsultacje, na podstawie których zaproponujemy najkorzystniejszy zabieg dla skóry Klienta.