Makijaż permanentny

Makijaż permanentny: sposób na zawsze piękny wygląd i zyskanie odrobiny wolnego czasu

Choć samodzielne wykonywanie makijażu może być świetną zabawą, to jeszcze trzeba mieć na to czas. A tego niestety nam brakuje. Większość Pań, zwłaszcza pracujących, doskonale zna ten problem: dzwoni budzik, trzeba więc w pośpiechu skompletować garderobę, pomalować oko, wypadałoby jeszcze zrobić coś z ustami. Jest sposób, aby zaoszczędzić cenne minuty o poranku, a do tego zawsze wyglądać świetnie. To makijaż permanentny, który oferujemy w studiu urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej.

Makijaż permanentny: czyli właściwie co?

Wiele osób słyszało o tym zabiegu i niestety patrzy na niego przez pryzmat bardzo nieudanych efektów. Warto zatem podkreślić, że makijaż permanentny może wykonać wyłącznie doświadczona kosmetyczka, która jest jednocześnie linergistką. Tutaj nie ma miejsca na eksperymenty czy szukanie przesadnych oszczędności. Koszmarne skutki zabiegu zawsze są pochodną wykonania go przez osobę niemającą podstawowych umiejętności.

W gabinecie kosmetycznym The Beauty w Dąbrowie Górniczej wykonujemy makijaż permanentny zgodnie ze światowymi standardami, wykorzystując do tego najlepszej jakości barwniki. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu pod warstwę skórę, na odpowiednią głębokość. Gwarantuje to uzyskanie naturalnego, a nie przerysowanego efektu, w 100% zgodnego z wyobrażeniem Klienta.

Zabieg jest bezpieczny, nie powoduje przesadnego dyskomfortu, a jego trwałość szacuje się na 1-5 lat (zależy to od naturalnych predyspozycji skóry oraz tego, jakim zabiegom pielęgnacyjnym jest poddawana). Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny ust oraz brwi, jednak tę metodę można wykorzystać także do np. poprawienia konturu twarzy, podkreślenia kości policzkowych czy zredukowania tzw. doliny łez.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatna opuchlizna, jednak ustępuje ona już kolejnego dnia. W ciągu 4-5 dni pigment zaczyna blednąć i osiąga docelową intensywność. Należy pamiętać, aby przez kilka dni po zabiegu nie stosować kosmetyków z agresywnymi detergentami (zalecam mycie cery zwykłą wodą, ewentualnie tonikiem czy mleczkiem, a także intensywne nawilżanie). Na 2 tygodnie rozstajemy się też z sauną i solarium oraz bardzo uważamy na intensywne promieniowanie słoneczne.

Nie tylko dla zapracowanych

Zabiegowi makijażu permanentnego najchętniej poddają się Panie, które zwyczajnie nie mają czasu, by codziennie przygotowywać perfekcyjny make-up. Warto jednak wiedzieć, że jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób z różnego rodzaju defektami urody. Mam tutaj na myśli chociażby blizny po operacji, skaleczeniu czy oparzeniu, wyraźną asymetrię ust i konturu twarzy (wrodzoną lub spowodowaną np. wylewem) czy ubytki w owłosieniu po chemioterapii.

Ponadto wykonanie makijażu permanentnego powinny rozważyć osoby, które:

 • Są uczulone na składniki kosmetyków do make-upu;
 • Zmagają się z nierównym wzrostem włosków brwiowych;
 • Nie mogą samodzielnie wykonywać makijażu z uwagi na np. problemy ze wzrokiem czy drżeniem rąk;
 • Wybierają się na dłuższy urlop lub planują pobyt w sanatorium i nie chcą każdego dnia tracić czasu na wykonywanie makijażu;
 • Zajmują eksponowane stanowiska, na których wymagany jest perfekcyjny wygląd;
 • Regularnie korzystają z basenu i męczy je konieczność ciągłego poprawiania make-upu;

Warto wiedzieć!

Makijaż permanentny, wbrew pozorom, nie jest zabiegiem dedykowanym tylko Paniom. Coraz chętniej poddają się mu także Panowie – w ich przypadku najczęstszą motywacją jest potrzeba ukrycia blizn czy innych defektów skórnych.

Przeciwwskazania

Makijaż permanentny nie jest dla każdego i trzeba sobie z tego zdawać sprawa. Żadna odpowiedzialna linergistka nie wykona go u osób, które:

 • Są w ciąży i w okresie laktacji;
 • Cierpią na schorzenia przewlekłe, jak cukrzyca, łuszczyca czy hemofilia;
 • Są uczulone na składniki barwników kosmetycznych;
 • Cierpią na nowotwór skóry;
 • Przyjmują na stałe leki sterydowe;
 • Przebyły chorobę gałki ocznej;
 • Mają stan zapalny skóry, np. opryszczkę, niezagojone rany czy trądzik ropowiczy;

W każdym innym przypadku można bez przeszkód poddać się zabiegowi wykonania makijażu permanentnego i tym samym pożegnać obowiązek codziennego przygotowywania make-upu czy rozprawić się z nieestetycznymi defektami urody. Wszystkie osoby zainteresowane makijażem permanentnym zapraszam na konsultacje w studiu urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej!