Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy: skuteczna recepta na zaskórniki

Zaskórniki, wągry i inne zanieczyszczenia są jednymi z najpowszechniejszych defektów urody. Na szczęście można sobie z nimi dość łatwo poradzić, pod warunkiem, że zabierze się za to doświadczona kosmetyczka. W salonie The Beauty w Dąbrowie Górniczej oferuję profesjonalny zabieg oczyszczania twarzy metodą manualną. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie? Na czym ono właściwie polega?

Manualne oczyszczanie twarzy to bardzo bezpieczny zabieg

I jest to, zaraz obok skuteczności, jego największa zaleta. Jak można się łatwo domyślić, ten zabieg kosmetyczny przeprowadza się ręcznie. Może go wykonać tylko kosmetyczka, która ma duże doświadczenie, potrafi fachowo ocenić stan skóry i dobrać odpowiednie środki.

Podstawowym celem tego zabiegu jest dogłębne oczyszczenie cery, choć stosuje się go także do pielęgnacji szyi, dekoltu czy pleców. Skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna, dlatego zaleca się, aby oczyszczać ją właśnie manualnie. Efektem prawidłowo przeprowadzonego zabiegu jest znaczne zredukowanie ilości zaskórników oraz innych zanieczyszczeń, których usunięcie domowymi sposobami jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe.

Dzięki temu, że zabieg jest wykonywany ręcznie, możemy stale obserwować reakcję skóry. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia podrażnień, charakterystycznych dla oczyszczania mechanicznego.

Przebieg zabiegu

Manualne oczyszczanie skóry odbywa się wieloetapowo. Zawsze zaczynamy od demakijażu, by usunąć ze skóry pierwsze zanieczyszczenia. Następnie przeprowadzany jest delikatny peeling – pozwala to pozbyć się warstwy zrogowaciałego naskórka, która hamuje dopływ tlenu do głębszych warstw skóry (jest to jedna z przyczyn przetłuszczania się cery i powstawania zaskórników, wągrów oraz krost).

Kolejnym etapem jest tzw. rozpulchnianie skóry. W salonie urody The Beauty wykorzystujemy do tego wysokiej klasy maseczkę, która następnie jest poddawana działaniu pary wodnej. To prowadzi do rozszerzenia porów skórnych. W ten sposób zyskujemy dostęp do głębszych warstw i możemy rozpocząć właściwy proces manualnego oczyszczania.

Samo oczyszczanie przebiega w tradycyjny sposób – jest to po prostu wyciskanie wągrów i zaskórników, a także usuwanie głębszych zanieczyszczeń (np. prosaków) przy pomocy sterylnej igły. Choć brzmi to niezbyt przyjemnie, to poddając się zabiegowi w dobrym gabinecie kosmetycznym naprawdę nie trzeba się obawiać bólu czy powstania ran.

Oczyszczanie kończymy dokładnym zdezynfekowaniem skóry oraz darsonwalizacją, czyli zabiegiem o działaniu bakteriobójczym. Ostatnim etapem jest nałożenie maseczki łagodzącej, a po jej zdjęciu zabezpieczenie skóry kojącym kremem ochronnym.

Jak często należy przeprowadzać zabieg?

Jest to oczywiście uzależnione do tego, z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia. W przypadku cery trądzikowej, mającej tendencję do szybkiego gromadzenia się w niej zanieczyszczeń, zabieg warto przeprowadzać co około 4 tygodnie. Jeśli natomiast mówimy o cerze przetłuszczającej się lub mieszanej, to częstotliwość oczyszczania możemy ograniczyć do cykli około 6-tygodniowych.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

W salonie The Beauty w Dąbrowie Górniczej zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo Klientów, dlatego w wymienionych przypadkach zalecam, aby nie poddawać się zabiegowi manualnego oczyszczania twarzy. Przeciwwskazaniem jest:

  • Opryszczka;
  • Ostra postać zapalenia skóry;
  • Przechodzenie infekcji bakteryjnej, wirusowej lub grzybiczej skóry;
  • Alergia;
  • Skłonność skóry do tworzenia się na niej blizn;
  • Ciąża;
  • Nowotwór;
  • Skóra naczynkowa i wrażliwa;
  • Trądzik różowaty;

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy gorąco polecam natomiast Paniom i Panom mającym cerę tłustą, mieszaną oraz trądzikową. To zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób na to, by pozbyć się nieestetycznych defektów skórnych. Już teraz zapraszam na konsultacje do studia urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej!