Sonoforeza

Sonoforeza: bomba odżywcza dla skóry

Celem większości zabiegów kosmetycznych jest poprawienie wyglądu skóry i zahamowanie naturalnych procesów starzenia. Aby było to możliwe niezbędne jest dobranie odpowiedniej metody oraz wykorzystanie najwyższej jakości kosmetyków. Te drugie zawierają liczne substancje stymulujące procesy odbudowy tkanek. Dla zwiększenia efektywności zabiegu z użyciem kosmetyków lub środków leczniczych stosuje się sonoforezę, której oczywiście możesz się poddać w gabinecie kosmetycznym The Beauty w Dąbrowie Górniczej.

Czym jest sonoforeza?

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem ultradźwięków. Stymulują one skórę umożliwiając składnikom aktywnym zawartym w kosmetyku wnikanie w głębokie, żywe warstwy naskórka. Jest to znacznie skuteczniejszy sposób aplikacji środków kosmetycznych i leczniczych, niż metoda manualna.

Warto wiedzieć

Naturalną barierą dla substancji aktywnych jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe skóry. Sonoforezę stosuje się po to, aby je „ominąć”.

Wykorzystanie ultradźwięków gwarantuje znacznie lepsze i trwalsze efekty zabiegu kosmetycznego. Dzięki sonoforezie wszystkie cząsteczki kosmetyku przenikają do głębszych warstw naskórka, odżywiając tkanki i motywując je do rozpoczęcia procesu odbudowy.

Ponadto sonoforeza to metoda mikromasażu, którego efektem jest poprawienie ukrwienia naskórka i częściowe zregenerowanie tkanek. Zabieg ten z reguły wykonuje się tuż po peelingu kawitacyjnym, jednak może być także samodzielną procedurą kosmetyczną i wstępem do przeprowadzenia innych zabiegów odmładzających.

Jakie efekty przynosi wykonanie sonoforezy?

Sonoforeza bez wątpienia należy do najefektywniejszych zabiegów kosmetycznych. Pozytywne skutki są widoczne właściwie już po kilkunastu minutach. Skóra jest wyraźnie rozjaśniona, przebarwienia są mniej wyeksponowane, cera staje się jędrniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Nieprzypadkowo sonoforezę zaliczamy do kategorii zabiegów odmładzających.

Sonoforeza stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, w efekcie czego następuje widoczne gołym okiem wygładzenie zmarszczek oraz poprawa elastyczności cery. Ważną zaletą zabiegu jest dotlenienie i nawilżenie skóry oraz poprawa struktury blizn.

Jednak to, co najistotniejsze, zachodzi w głębszych warstwach skóry. Dzięki sonoforezie przenikają do nich wszystkie cenne składniki kosmetyków, co oczywiście zwiększa ich skuteczność. Właśnie dlatego dobra kosmetyczka powinna zaproponować wykonanie tego zabiegu każdemu Klientowi, któremu zależy na spektakularnym i natychmiastowym efekcie wizyty w studiu urody.

Rada

Sonoforezie najlepiej jest poddawać się 2 razy w tygodniu, aż do zakończenia cyklu 5-9 zabiegów (w zależności od potrzeb konkretnego Klienta).  

Dla kogo?

Istnieją liczne wskazania do wykonania zabiegu sonoforezy. Najważniejsze z nich to:

 • Podrażniona, wyraźnie zaniedbana skóra
 • Widoczne przebarwienia i blizny
 • Zmarszczki
 • Słaba elastyczność skóry
 • Przyspieszone procesy starzeniowe
 • Trądzik
 • Rozszerzone naczynia włosowate

Pamiętaj o przeciwwskazaniach!

Nawet najlepsze i najbardziej zaawansowane zabiegi kosmetyczne nie są przeznaczone dla wszystkich Klientów. Dotyczy to także sonoforezy. W salonie urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej zawsze przeprowadzamy wnikliwy wywiad z Klientem, aby wykluczyć ewentualne ryzyko jakichkolwiek powikłań.

Przeciwskazania do poddania się sonoforezie to:

 • Ciąża
 • Choroba nowotworowa (w tym rekonwalescencja po leczeniu operacyjnym)
 • Choroby układu krążenia
 • Gorączka
 • Skrajne osłabienie organizmu spowodowane chorobą lub przechodzeniem terapii
 • Nerwica wegetatywna wysokiego stopnia
 • Obecność w ciele elementów metalowych, jak rozrusznik serca, aparat ortodontyczny itp.

Jeśli powyższe przeciwwskazania Cię nie dotyczą i chcesz znacząco zwiększyć efektywność zabiegów kosmetycznych, poddaj się sonoforezie w studiu urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej. Już teraz zapraszamy Cię na indywidualne konsultacje z profesjonalną kosmetyczką!