Depilacja – Usuwanie owłosienia

Profesjonalna depilacja w Dąbrowie Górniczej

Metody depilacji: na którą z nich się zdecydować?

Samodzielne usuwanie niechcianego owłosienia jest żmudne, mało przyjemne i na dłuższą metę nieskuteczne. Na szczęście współczesna kosmetologia dysponuje już rozwiązaniami gwarantującymi uzyskanie trwałego, bardzo estetycznego efektu – bez bólu i konieczności częstego powtarzania zabiegu. Salon kosmetyczny The Beauty w Dąbrowie Górniczej to miejsce, w którym każdy, także panowie, może skorzystać z najnowszych i najskuteczniejszych metod depilacji. Które z nich są szczególnie godne polecenia?

Depilacja elektrolizą

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Elektroliza wykorzystuje prąd o wysokiej częstotliwości. W trakcie zabiegu wprowadzamy niewielką igłę prosto do mieszka włosowego. Przez kilka sekund brodawka włosa jest poddawana działaniu prądu, co skutkuje powstaniem zjawiska elektrokoagulacji. Pisząc najprościej: niszczymy w ten sposób mieszki włosowe, dzięki czemu nie ma możliwości, aby na danym fragmencie skóry ponownie pojawiło się owłosienie.

Elektroliza jest jedyną metodą usuwania włosków, która gwarantuje trwały efekt. Poddając się temu zabiegowi w moim gabinecie kosmetycznym, mają Państwo pewność, że niechciane owłosienie nigdy więcej się już nie pojawi. Zabieg wykonuje się etapami – podczas jednej sesji możemy usunąć do 50 włosków. Warto podkreślić, że skuteczność tej metody depilacji nie jest zależna od naturalnego koloru czy struktury włosów.

Najważniejsze zalety depilacji elektrolizą:

 • Trwały efekt – jednorazowa inwestycja szybko się zwraca
 • Zabieg jest bezbolesny
 • Pełne bezpieczeństwo – zabieg wykonuje doświadczony kosmetolog

Depilacja pastą cukrową

To z kolei jeden z najpopularniejszych zabiegów usuwania owłosienia oferowanych w salonach urody. Co ciekawe, ta metoda jest doskonale znana od wieków – szczególną popularnością cieszy się w krajach Bliskiego Wschodu.

Czym właściwie jest pasta cukrowa? To specjalna mikstura, w skład której wchodzą:

 • Woda
 • Sok z cytryny
 • Cukier
 • Opcjonalnie zioła łagodzące podrażnienia

Od razu ujawnia się największa zaleta tej metody: jest ona w 100% naturalna, a więc przyjazna ludzkiej skórze. Schłodzoną masę cukrową nakładamy na miejsca, z których chcemy się pozbyć niechcianych włosków. Kolejnym etapem jest oderwanie pasty w kierunku zgodnym ze wzrostem owłosienia.

Depilacja pastą cukrową przynosi bardzo dobre efekty – porównywalne z tymi, jakie osiągamy używając tradycyjnego wosku. Niewątpliwą korzyścią jest natomiast to, że zabiegowi nie towarzyszy nawet najmniejszy ból. Pasta nie podrażnia skóry, jest przyjazna dla alergików. Ten zabieg szczególnie mogę polecić osobom cierpiącym na żylaki. Depilację masą cukrową można przeprowadzić na dowolnej partii ciała, w tym pod pachami, w okolicach bikini oraz na twarzy.

Choć w Internecie można znaleźć mnóstwo poradników w stylu: „jak wykonać depilację pastą cukrową w domu?”, to gorąco zachęcam do poddania się temu zabiegowi wyłącznie pod okiem dobrej kosmetyczki. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo skóry.

Depilacji pastą cukrową najlepiej jest poddać się w momencie, gdy włoski mają długość do 2 milimetrów – zabieg przynosi wówczas najlepsze rezultaty i nie powoduje bólu. Na dwa dni przed depilacją zalecam zrezygnować ze stosowania kosmetyków natłuszczających (np. olejków czy balsamów), a na około jeden dzień przed zabiegiem warto wykonać delikatny peeling skóry połączony z masażem.

Choć depilacja pastą cukrową jest bardzo bezpieczna dla skóry, bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić delikatne podrażnienia. Zalecam wówczas pielęgnację balsamem lub kremem z dodatkami łagodzącymi. Przez około dwa dni nie należy stosować mydeł perfumowanych oraz kosmetyków na bazie alkoholu. Przez dwa tygodnie warto natomiast chronić miejsca poddane depilacji przed nadmierną ekspozycją na słońce.

Najważniejsze zalety depilacji pastą cukrową:

 • Bezpieczna dla skóry
 • Bardzo dobre efekty
 • Dostępna dla osób w każdym wieku
 • Idealne rozwiązanie dla osób chorujących na żylaki
 • Połączenie depilacji z usuwaniem martwego naskórka
 • Zabieg jest bezbolesny

Depilacja woskiem

To zdecydowanie najpopularniejsza metoda depilacji, którą stosuje się w każdym studiu urody. Zabieg jest bardzo szybki, skuteczny i gwarantuje pozbycie się niechcianego owłosienia na okres nawet 3-4 tygodni. Właściwie jedyną wadą tego zabiegu kosmetycznego jest towarzyszący mu ból – szczególnie dokuczliwy za pierwszym razem. Mimo to depilacja woskiem cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Niewątpliwie wpływ na to ma znakomity stosunek ceny zabiegu do jego efektów.

Zabieg z użyciem wosku mogę szczególnie polecić osobom, które chcą się pozbyć niechcianych włosków z dużych partii ciała, np. pleców, ramion czy nóg. Warto przy tym zaznaczyć, że regularne poddawanie się temu zabiegowi wyraźnie spowalnia wzrost włosów oraz zmniejsza ich ilość, dzięki czemu kolejne sesje są mniej bolesne i czasochłonne. Podkreślam także, że aby móc poddać się depilacji woskiem, niezbędne jest zapuszczenie owłosienia (do około 0,5 cm długości), co w niektórych sytuacjach może być dość uciążliwe.

Najważniejsze zalety depilacji woskiem:

 • Bardzo skuteczny sposób pozbycia się włosków
 • Szybki i długotrwały efekt
 • Niska cena zabiegu
 • Idealna metoda depilacji dużych partii ciała

Wybór konkretnej metody depilacji to kwestia indywidualna. Należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę zabiegu, ale też własne predyspozycje skórne i tolerancję na ból. Zapraszam na osobiste konsultacje do The Beauty: profesjonalnego centrum depilacji w Dąbrowie Górniczej. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy i poznaniu oczekiwań Klientki lub Klienta, zaproponuję najlepsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie.

Usuwanie owłosienia