Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, czyli bardzo przyjemny sposób na idealnie czystą skórę

Oczyszczanie skóry to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Wbrew pozorom korzystają z niego nie tylko panie, ale również panowie, którzy zajmują eksponowane stanowiska i mają świadomość, jak istotny (zwłaszcza w biznesie) jest estetyczny wizerunek. Bardzo popularną i jednocześnie skuteczną metodą oczyszczania jest peeling kawitacyjny, który oferujemy w gabinecie kosmetycznym The Beauty w Dąbrowie Górniczej. Na czym polega ten zabieg? Czy jest bezpieczny? Czas rozwiać wszystkie wątpliwości!

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg, któremu można się poddać w praktycznie każdym profesjonalnym studiu urody. Zwracamy jednak uwagę na fakt, że całą procedurę powinna przeprowadzić doświadczona kosmetyczka, która ma odpowiednią wiedzę, dysponuje wysokiej klasy sprzętem oraz potrafi prawidłowo ocenić wskazania i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Uwaga!

Ostrzegamy przed próbami wykonania kawitacji „domowymi sposobami”. To prosta droga do zniszczenia sobie cery i nabawienia się poważnych problemów dermatologicznych.

Na czym właściwie polega ta forma peelingu? Podczas zabiegu wykorzystujemy zjawisko kawitacji. Zwilżona skóra zostaje poddana działaniu ultradźwięków, pod wpływem których w ujściach mieszków włosowych tworzą się mikropęcherzyki ulegające rozpadowi. Wraz z nimi odrywane są tzw. czopy rogowo-łojowe oraz martwe komórki naskórka. W efekcie – pisząc obrazowo – skóra znów może swobodnie oddychać, dociera do niej znacznie więcej tlenu, co ma bardzo pozytywny wpływ na jej naturalne procesy regeneracyjne.

Efekty zabiegu

Peeling kawitacyjny należy do zdecydowanie najskuteczniejszych zabiegów oczyszczających. Usunięcie martwych komórek naskórka oraz odblokowanie ujść mieszków włosowych pozwala przywrócić skórze świeżość, naturalny wygląd oraz wyeliminować problem wągrów, zaskórników czy krost.

Warto wiedzieć!

Gabinet kosmetyczny The Beauty z Dąbrowy Górniczej szczególnie poleca peeling kawitacyjny osobom zmagającym się z trądzikiem – zarówno młodym, jak i dojrzałym.

Bardzo pożądanym efektem zabiegu jest działanie antybakteryjne. Kawitacja przyczynia się do zahamowania rozwoju patologicznej mikroflory bakteryjnej na skórze, co z kolei ułatwia codzienną pielęgnację i minimalizuje ryzyko ponownego pojawienia się problemów dermatologicznych.

Warto również wspomnieć o tym, że zabieg znakomicie nawadnia cerę, a to dodaje jej młodzieńczego wyglądu. Ponadto peeling kawitacyjny jest niezwykle przyjemny i sprzyja relaksacji, co potwierdzają wszyscy Klienci naszego salonu urody.

Jakie są wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego?

Podstawowe wskazanie to potrzeba dokładnego oczyszczenia skóry, na której są widoczne zaskórniki i krostki. Jeśli standardowa pielęgnacja przy pomocy kosmetyków nie przyniosła spodziewanych efektów, kawitacja z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem.

Na zabieg peelingu kawitacyjnego powinny się również zdecydować osoby, które mają cerę z tendencją do przetłuszczania. Duża ilość sebum przyspiesza proces zatykania się porów skórnych, co w konsekwencji prowadzi do nieestetycznych zmian (w tym trądziku).

Peeling kawitacyjny to także znakomite rozwiązanie dla osób chcących szybko osiągnąć efekt regeneracji i dogłębnego oczyszczenia skóry np. po zimie. Zabieg przywraca skórze ładny wygląd i naturalny koloryt (jest to szczególnie ważne chociażby dla palaczy, którzy zmagają się z problemem tzw. szarej cery).

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Peeling kawitacyjny jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych, co nie zmienia faktu,  że nie wszyscy mogą się mu poddać. Istnieje kilka przeciwwskazań wykluczających wykonanie kawitacji. Mowa o:

  • Chorobie nowotworowej
  • Zapaleniu skóry
  • Osteoporozie
  • Gruźlicy
  • Ciąży

Zabiegowi nie mogą się również poddać osoby mające metalowe implanty w ciele oraz ludzie bardzo młodzi, u których nie zakończył się jeszcze proces wzrostu kostnego.

Prawidłowo przeprowadzony peeling kawitacyjny to seria 3-5 zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Aby podtrzymać efekty zalecamy poddawanie się kawitacji raz w miesiącu.

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem peelingu kawitacyjnego zapraszamy do skorzystania z indywidualnych konsultacji w studiu urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej.