Mezoterpia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa: kompleksowa i bezbolesna pielęgnacja skóry

„To na pewno będzie bolało. Może spróbujmy czegoś innego?” – bardzo często słyszę te słowa w moim gabinecie kosmetycznym. Klientki i Klienci z jednej strony chcą zahamować procesy starzenia, poprawić wygląd skóry i pozbyć się typowych niedoskonałości urody, a z drugiej preferują jak najmniej inwazyjne zabiegi. Do niedawna realizacja tych oczekiwań była niemożliwa, jednak wszystko zmieniło opracowanie metody mezoterapii bezigłowej. Ten niezwykle skuteczny zabieg wykonuję w salonie urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej.

Mezoterapia bezigłowa: na czym to właściwie polega?

Mezoterapia bezigłowa to jedna z najbardziej zaawansowanych technik kosmetologicznych, w której wykorzystujemy zjawisko elektroporacji. Dzięki zastosowaniu fali elektromagnetycznej składniki czynne zawarte w specjalistycznych kosmetykach mogą docierać do głębokich warstw skóry. Przynosi to znakomity efekt w postaci kompleksowego odżywienia komórek – niemożliwy do osiągniecia w przypadku zewnętrznego stosowania nawet najlepszych środków kosmetycznych.

Opis procedury może brzmieć nieco skomplikowanie i budzić nieprzyjemne skojarzenia, jednak naprawdę nie ma się czego bać. Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna, nie powoduje przerwania ciągłości skóry i minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Dlatego szczególnie polecam ten zabieg osobom mającym wrażliwą skórę i niski próg tolerancji na ból.

Kiedy stosuje się mezoterapię bezigłową?

Podstawowym wskazaniem do zabiegu jest chęć zahamowania naturalnych procesów starzeniowych. Mezoterapia bezigłowa – i nie ma w tym żadnej przesady – odmładza skórę, poprawia jej elastyczność, ujędrnia ciało, a tym samym redukuje zmarszczki, również głębokie.

Jest to wyjątkowo uniwersalny zabieg, który możemy zastosować także w celu ograniczenia cellulitu oraz rozstępów, np. po ciąży. Podkreślę również, że mezoterapię bezigłową powinna wykonać wyłącznie dobra kosmetyczka, najlepiej będąca kosmetologiem. Tutaj liczy się bowiem dokładność, umiejętny dobór kosmetyków oraz prawidłowe rozpoznanie potrzeb skóry Klientki lub Klienta.

Oto kilka najważniejszych efektów zabiegu:

  • Wyraźne wygładzenie skóry, w tym redukcja zmarszczek i bruzd
  • Redukcja przebarwień
  • Poprawa elastyczności skóry
  • Rewitalizacja skóry poprzez odżywienie tkanek głębokich

Ponadto sam zabieg jest bardzo przyjemny – większość Klientek i Klientów studia urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej sygnalizuje, że w trakcie mezoterapii bezigłowej czują rozluźnienie całego ciała. Jest to efekt mikromasażu tkanek oraz elektrostymulacji mięśni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mezoterapia bezigłowa, podobnie jak zdecydowana większość zabiegów kosmetologicznych, nie jest dla każdego. Najważniejsze przeciwwskazania to:

  • Okres ciąży i karmienia piersią;
  • Choroby serca (w tym wszczepiony rozrusznik serca);
  • Posiadanie jakichkolwiek metalowych elementów w ciele;
  • Choroby żylne;
  • Epilepsja;
  • Stany zapalne skóry oraz nadwrażliwość (skóra bardzo delikatna, źle reagująca na wszelkie zabiegi);

W pozostałych przypadkach zdecydowanie polecam poddanie się zabiegowi mezoterapii bezigłowej, który jest jednym z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych sposobów na pozbycie się problemów skórnych oraz zahamowanie procesów starzeniowych.

Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, należy się mu poddać w cyklach – 1-2 razy w tygodniu przez około 2 miesiące. Później, w celu podtrzymania efektów, zalecam przeprowadzanie mezoterapii bezigłowej 1 raz w miesiącu.

Zapraszam na profesjonalne konsultacje dotyczące mezoterapii bezigłowej oraz innych zabiegów kosmetycznych do salonu urody The Beauty w Dąbrowie Górniczej.