Większość z nas powróciła już z wakacyjnych urlopów. Tegoroczne lato rozpieszczało nas piękną, słoneczną oraz upalną pogodą. Wróciliśmy wypoczęci z naładowanymi akumulatorami, ale czy tylko? Czy nie wróciliśmy z czymś jeszcze? Promienie słoneczne sprzyjają lepszemu samopoczuciu i atrakcyjniejszemu wyglądowi. Jest to krótkotrwała i pozorna poprawa w przypadku stanu naszej skóry. Promieniowanie UVA I UVB ma destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie naszej skóry. Jeśli nasza ochrona nie jest wystarczająco skuteczna to po powrocie z letniego wypoczynku musimy zmierzyć się z wieloma dysfunkcjami naszej skóry. U osób z cerą trądzikową następuje reakcja obronna w postaci nadprodukcji gruczołów łojowych i wzmożonej produkcji sebum co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych. Innym problemem z którym spotykam się w gabinecie są przebarwienia o różnym podłożu.

Czy jest sposób zwalczenie takich dolegliwości?

Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie terapii peelingami chemicznymi.
Co to jest peeling chemiczny?
Peeling chemiczny jest to substancja zawierająca najczęściej kwasy owocowe alfa-hydroksykwasy i beta-hydroksykwasy (kwas salicylowy).Peeling powoduje kontrolowane złuszczanie się i ścieńczanie skóry. Miejscowa aplikacja na skórę powoduje „uszkodzenie” tak aby pobudzić procesy regeneracyjne. W wyniku zastosowania peelingu poprawia się faktura i koloryt skóry a zmarszczki ulegają spłyceniu.
Dobór metody i rodzaju peelingu zależy przede wszystkim od rodzaju i rozległości zmian.

Na jakich preparatach pracujemy?

To jest jeden z priorytetów w naszym salonie. Dokładamy wszelkich starań, aby wybierać produkty przede wszystkim bezpieczne i skuteczne.
Wybrałam peelingi francuskiej marki Purles. Jest to producent z ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Tak na marginesie dodam, że jeszcze we wrześniu spotkamy się na szkoleniu. Już nie mogę się doczekać jakimi nowinkami nas zaskoczą. Chętnie się tym z Wami podzielę.
Wskazania do wykonania peelingów chemicznych?
• Fotostarzenie
• Wczesne uszkodzenia posłoneczne
• Ostuda
• Plamy soczewicowate i piegi
• Trądzik pospolity i różowaty
• Zmarszczki powierzchniowe
• Blizny potrądzikowe

Jaki peeling będzie dla mnie najskuteczniejszy?

Podczas konsultacji w gabinecie na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz diagnozy dokonujemy wspólnie wyboru peelingu dostosowanego do indywidualnych oczekiwań.
Zachęcam do wstępnego zapoznania się i poczytania o poszczególnych rodzajach peelingów na stronie:
https://www.the-beauty.pl/kosmetyczne-peellingi-chemiczne-purles/

Czy zabieg jest bolesny?

Zależy to od indywidualnych odczuć i progu na ból. Wystąpić może pieczenie i szczypanie, które ustępuje. Aby zapewnić maksymalny komfort podczas zabiegu stosuje się wachlarzyk.
Czy po zabiegu mogę wrócić do szkoły/pracy?
Tak. Natomiast należy pamiętać o tym, że proces złuszczania ma charakter indywidualny i najczęściej następuje 4-5 dniu po zabiegu.
Najbezpieczniej jest umówić się na wizytę na 4-5 dni przed terminem, kiedy będzie można pozostać w domu.
Ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się piękną i gładką skórą?
W celu uzyskania maksymalnej poprawy zaleca się wykonanie 4- 5 peelingów w odstępach 2-4 tygodniowych. Następnie zabiegi podtrzymujące efekty co 2-3 miesiące.

Kiedy najlepiej rozpocząć terapię?

Najbezpieczniejszym terminem na eksfoliację kwasami jest jesień i wiosna.

Mamy nadzieję, że ten wpis rozwieje chociaż część wątpliwości i ułatwi podjęcie decyzji.
Temat peelingów chemicznych jest szeroki i zdaję sobie sprawę, że nie wyczerpałam tematu. Dlatego wszystkich zainteresowanych skuteczną terapią peelingami chemicznymi zapraszamy na konsultację i wizytę w naszym salonie The Beauty w Dąbrowie Górniczej.